پست مطالب

نارسایى قلب (قسمت دوم )

نارسایى قلب (قسمت دوم ) نارسایی قلب عواملی که می توانندباعث تشدیدوعلامتدارشدن یک نارسایی قلب که بدون علامت بوده وتحت کنترل قرارداشته است ،کدامند؟

1397/03/16

نارسایى قلب (قسمت اول )

نارسایی قلب نارسایى قلبى مزمن: نارسایى قلبى به حالتی گفته می شود که در آن قلب نمی تواند خون را بمیزان مورد نیاز بافت‌هاى گوناگون به نواحی مختلف بدن بفرستد یا فقط با یک فشار پرشدگى زیاد شده غیر طبیعى بتواند آنرا انجام دهد. بعبارت دیگر نارسایی قلب به معنی کاهش عملکرد قلب است یعنی قدرت انقباض یا انبس

1397/03/16

انواع پیشگیری

پیشگیری همواره مقدم بردرمان بوده وهست. درزیربه انواع پیشگیریهامی پردازیم که می توانند نقش مهمی دربهبودسلامت وارتقا وضعیت عمومی جامعه داشته باشند:

1397/03/16

سنگ کلیه (قسمت دوم)

چه عواملی زمینه ساز بروز سنگ های کلیه هستند؟ دراین زمینه، مطالب زیادی قابل ذکراست که درزیربه پاره ای ازاین عوامل اشاره می نمائیم:

1397/03/16

سنگ کلیه (قسمت‌ اول)

کلیه ها یکی از اعضا مهم بدن هستند که عمل تصفیه خون را با خارج کردن مواد زاید ومحلول در آب که برای بدن انسان مضرهستند،انجام میدهند.ادراربایستی به طرق گوناگون حالت طبیعی ورقیق داشته باشد تاازرسوب موادزائد جلوگیری شود.

1397/03/16

فتق هیاتال (قسمت دوم)

فتق هیاتال (قسمت دوم) جراحی لاپاراسکوپی عمدتا درد کمترداشته و جای زخم کمترو نیاز به ماندن در بیمارستان نسبت به انواع دیگر جراحی کمتری دارد .ولی برای هر فردی مناسب نمی باشد و ممکن است خطر صدمه به عروق خونی و اعصاب به میزان بیشتری همراه داشته باشد.

1397/03/16

فتق هیاتال (قسمت اول)

یکی ازبیماریهای گوارشی که ممکنست باایجاد درددرقفسه سینه ، با بیماریهای قلبی اشتباه گرفته شود، فتق هیاتال است. یک فتق بزرگ هیاتال اجازه به غذا و اسید برای برگشت به مری را می دهد و منجر به درد سینه (صدری)وسوزش می شود.اقدامات مراقبت های فردی یا داروها معمولا این نشانه ها را تخفیف میدهند .گرچه فتق های

1397/03/16

از نظر پزشکی چه کسانی نمی توانند روزه بگیرند؟ (قسمت پنجم)

روزه ممکن است در ساعاتی از روز سبب سقوط بیش از حد قند خون شود که عارضه خطر ناکی است و لی بنظر می رسد ان دسته از بیمارانی که مبتلا به فرم خفیف بیماری قند هستند و چاق میباشنداحتمالا میتوانند روزه بگیرند.

1397/03/16

از نظر پزشکی چه کسانی نمی توانند روزه بگیرند ؟ (قسمت چهارم)

درمقالات قبلی به دوگروه عمده ازبیماری هاکه باروزه تداخل دارند اشاره کردیم واینک ادامه مطلب:

1397/03/16

از نظر پزشکی چه کسانی نمی توانند روزه بگیرند؟ (قسمت سوم)

اما برای چه اشخاصی و در چه مواردی روزه از نظر طبی زیان بخش است؟. ابتدا به چند حدیث شریف که در رابطه با این مسئله است اشاره می نماییم:

1397/03/16

از نظر پزشکی چه کسانی نمی توانند روزه بگیرند؟ (قسمت دوم)

با روزه های متوالی بسیاری از سموم از مجاری و فواصل بین بافت ها خارج و دفع می گردد امروزه حتی در مقالات منتشرشده توسط کشورهای غربی منجمله آلمان فرانسه و امریکا و…به نقش موثرومفید روزه داری ، اشاره ودر درمان بعضی بیماریها منجمله رماتیسم مزمن نقرس،تصلب شرائین الکلیسم مزمن،ورم معده ،بعضی بیماریهای عصبی

1397/03/16

از نظر پزشکی چه کسانی نمی توانند روزه بگیرند؟ (قسمت اول)

این مورد، هرروز موردسوال بسیاری ازبیماران است. طی چندمقاله ، قصدداریم به این موضوع بپردازیم:

1397/03/16

آنژیوپلاستی عروق کرونر

آنژیو پلاستی عروق کرونر قبل از انجام آنژیوپلاستی موارد خاصی رارعایت کرده وانجام داد. مهمترین موارد فوق در زیر بیان می شوند:

1397/03/16

راههایی برای پیشگیری از حمله قلب

کلسترول بالا میتواند سبب بیماری‌های قلبی و عروقی شود، بنابراین با کنترل کلسترول میتوان تا حدود زیادی از سکته قلبی پیشگیری کرد. کاهش کلسترول نیاز به یک رژیم غذایی با چربی متعادل، ورزش و گاهی مدیتیشن دارد. 👈کنترل بیماری‌های قلبی

1397/03/16

اصول پیشگیری از بیماریهای قلب و عروق در افراد دیابتی

اصول پیشگیری از بیماری های قلب و عروق در افراد دیابتی چربی بویژه کلسترول خون خود را کاهش دهید .

1397/03/16

بازتوانی قلب قسمت اول

بازتوانی قلبی یکی ازمواردی استکه دربیماران قلبی ، متعاقب پشت سرگذاشتن مشکلات حاداولیه ( نظیر سکته قلبی یا نارسایی حادقلبی) جهت درمان کامل ودستیابی به بهبودی کامل ، توصیه می شود. درادامه ، طی سه قسمت به بحث بازتوانی قلبی می پردازیم.

1397/03/16

باز توانی قلب (قسمت دوم)

باز توانی قلب (قسمت دوم) همانگونه که درقسمت اول این مقاله اشاره شد، بیماران مبتلابه بیماریهای قلبی عروقی، پس ازبهبودی ازمرحله اولیه وحادبیماری ، لازمست تحت نوتوانی قلب وعروق قرارگیرند تابتوانند زندگی مفید وطبیعی خودراازسرگیرند.

1397/03/16

بازتوانی قلب :(قسمت سوم )

دردوقسمت قبل به تعریف وکلیاتی درمورد بازتوانی قلب اشاره کردیم واینک قسمت سوم ازمبحث بازتوانی قلبی.

1397/03/16

بیماری عروق کرونرچیست ؟

قلب و عروق خونی آن چه وظیفه ای را در بدن دارند؟ ‌

1397/03/16

علائم ناشی از مشکلات عروق کرونر

بیماران مبتلا به مشکلات عروق کرونر از چه علائمی رنج می برند؟

1397/03/16